Image
Top
Menu
9 Nisan 2015

Gezi Rehberi – Farklı Yurt Dışı Turları

Gezi rehberlerini incelemek ve farklı yurt dışı turlarına bakmak tatile nereye gidilir diye düşünürken birçok alternatif ortaya çıkarır. Ölmeden önce yapılacaklar listesine girebilecek eğlenceli bir tatil için dünyadaki tatile gidilecek yerler arasından 10 farklı alternatif alttaki gibidir.
1. Nepal – Kartal Uçuşu
Nepal-Kartal-Uçuşu
Heyecan arayan gezginler için Nepal’de Kartallarla birlikte yamaç paraşütü yapmak farklı ve eğlenceli bir tatil için çok iyi bir öneridir. O bölgede bulunan eğitmenler vasıtasıyla yamaç paraşütü yaparken havada ellerinizle kartalları besleyebilirsiniz. Bu uçuş ölmeden önce yapılacak 100 şey listenize girebilir.
2. Japonya – Tavşan Adaları
Japonya-Tavşan-Adası
İkinci dünya savaşında Okunoshima kimyasal testlerde kullanılan bir adaydı. Şimdilerde ise tüylü tavşanların yaşadığı tatil için sevimli bir ada haline geldi. Sevimli hayvanları seviyorsanız tatile nereye gidilir sorusuna sizin için en güzel yanıt bu olabilir.
3. Exuma – Domuz Sahili
Exuma - Domuz Sahili
Kimsenin yaşamadığı Bahama’da bulunan Exuma sahiline yabani domuzların nasıl geldiği hakkında kimsenin bilgisi yok. Söylentiye göre eskiden buraya gezginler döndüklerinde avlamak için domuzları bırakmışlar.
Ancak şimdilerde domuzlar serbest bir şekilde adada turistlerin yemeklerini yiyerek ve gezginlerle yaşıyorlar.
4. Kenya – Zürafa Oteli
Kenya-Zürafa-Bölgesi
1974 yılında Kenya’da kurulmuş bu alanda, Zürafaların beslenmesi ve nesillerinin geliştirilmesi için bir tesis bulunuyor. Tesisin içinde de 1983’te kurulan otelde kalan ziyaretçiler zürafaları besleyerek onlarla birlikte tatillerini geçirebiliyorlar. Sevimli hayvan fotoğrafı çekmek için çok güzel bir tercih.
5. İzlanda – At Turu
İzlanda-At-Turu
İzlanda’nın muhteşem manzarasında en güzel yapılacaklar arasında atla dağ eteklerinde ve ovalarda dolaşmak bulunur. Kırsal bölgelerde yapabileceğiniz turlarda unutulmayacak bir tatil yaşamak mümkün.
6. Avustralya – Kanguru Bölgesi
Avustralya-Kanguru-Bölgesi
Avustralya’nın merkezinde bulunan Kanguru bölgesi, 2005’te kurtarılmış Kanguru bebeklerin büyütülmesi ile turistlerin bu bölgeyi ziyaret etmesi ve muhteşem bir tatil geçirmesi için çok güzel bir öneri.
7. Kosta Rika – Tembel Hayvan ve Kahvaltı Alanı
Kosta Rika - Tembel Hayvan
1992’de Kosta Rika’da bulunan bu bölgede tembel hayvanların tanıtılması ve burada kalarak bu yavaş hareket eden sevimli hayvanlarla vakit geçirmesi amaçlanmaktadır.
8. Manitoba, Kanada – Kutup Ayısı Macerası
Kanada - Kutu Ayısı Macerası
Manitoba, dünyada kutup ayılarının en güzel izleneceği bölgelerden biridir. Tatil boyunca onlarca kutup ayısı görülebilecek bir bölgedir.
9. Uganda – Gorilla Safarisi
Uganda - Gorilla Safarisi
Gorilla safarisi Uganda’da çok etkileyici bir tecrübe olup turistlerin tatillerinde unutulmayacak güzellikte anılar bırakır. Mburo gölü Ulusal Parkında beş gün süren bu tur ile muhteşem bir tatil geçirilebilir. Gezi rehberlerinde bulunmasa da burayı görmek çok etkileyici olacaktır.
10. Japonya – Kedi Adaları
Japonya - Kedi Adaları
Japonya dünyada kedilerin rahat yaşaması ve güzellikleriyle her zaman gurur duymuştur. Aoshima gibi adalarda 120 kadar kedi serbest gezmektedir.
Tashirojima,’nın diğer adı ise “Kedi Adaları” olarak geçer. Bu adalara giderken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta köpeklerin yaklaştırılmaması gerekmesidir.
Şimdi izninizle tatil için gidip uçak biletlerine bakmam gerekiyor.

Kaynak : ViralNova

Submit a Comment

thirteen − 12 =