Image
Top
Menu
13 Ocak 2015

Hayata Kalbini Koyarak Yaşa! Arda Türkmen’le Atölyede!

Hayata Kalbini Koyarak Yaşa! Arda Türkmen'le Atölyede!
Hayatın aslında ne kadar kısa olduğu arada sırada aklına gelir ve o an heyecanlanır yapmak istediklerine dört elle sarılırsın. Aradan yarım gün geçtikten sonra hayat uzamış ve sen yaptıklarını ne kadar heyecanla yaptığının gururuyla hayatına devam edersin!
İşin ilginç yanı hayat uzamaz, sen anlık bir heyecanla hayata dört elle sarılırsın. Sonrasında ise tüm düşündüklerini unutup, rutin hayatına devam edersin! Geçenlerde izlediğim “Savages” filminde hayatımı değiştiren ve asla o günlere dönmememi sağlayacak bir söz öğrendim! Ne miydi?
“Hayata kalbini koyarak yaşamalısın!”
Düşünsene her gününe her anına her yaptığına kalbini koyuyorsun. Son kez yapıyormuş gibi yapıyorsun. Heyecanlanıyorsun ve mutlu oluyorsun. Hayatında gerçekten ne kadar büyük fark yaratırdın. O kadar basit işte!

Kişisel Gelişimi Nasıl mı Sağladım??

Bir anımdan bahsedecem. Coca-Cola’da çalışırken, Arda Türkmen ve Coca-Cola Kanyon Macro Center’da Yaz Yemekleri Atölyesinde buluştular. Böyle bir atölye olunca biz de gurme bir ekip olarak tabii ki hemen oraya koştuk! 🙂 Ekipmanların hazırlanması, malzemelerin doğranması ve sosların karıştırılmasını tamamladıktan sonra 8 kişilik Atölye’ye katılmaya hak kazanan tüketiciler Arda Türkmen’in yakın ilgisi ve yönlendirmesi ile yemeklerini hazırlamaya başladılar. Biz tabii ki orda sadece izleyici olarak yapılanları izliyorduk.
Yemekler neler miydi? Köri Soslu Tavuk, Yaz Salatası ve Tabule. Tabule ne derseniz kısırın domatessiz Arap versiyonu diyebiliriz.
Hazırlıklar tamamlanıp yemekler pişirildikten sonra katılımcılar ve Arda Tükmen kurulan yemek masasında afiyetle yemeklerini yemeye başladılar, biz de kenarda tabaklarımızla yemeklerin tadına bakmaya başladık. Hayatımda öyle köri soslu tavuk yememiştim! Kim bilirdi ki Hindistan Cevizi Sütünün yemeklerde bu kadar iyi gideceğini? İnanılmaz bir lezzetti gerçekten!
O gün gerçekten fark yaratan biri olarak Arda Türkmen’in yemeklere kalbini koyunca nasıl bir fark yarattığına şahit oldum. Hem de nasıl bir fark!
Aslında o gün hayatı dolu dolu yaşamanın, her yaptığına KALBİNİ koyarak yapmaktan geçtiğini hatırladım.

Başarıya Nasıl mı ulaştım??

Her anının, her saniyenin, önemli olduğunu hatırlayarak ve yaptıklarını değer katmak için yaparak.
Durma, her yaptığına kalbini koy ve hayatta fark yaratanlardan ol!

Submit a Comment

17 + 17 =