Image
Top
Menu
14 Ocak 2015

Avrupa Kupası Kiev’de Olursa!

Avrupa Kupası Kiev'de Olursa!
Uzun zamandır heyecanla beklenen Avrupa Kupası 2012, diğer adıyla Euro 2012, büyük bir heyecanla Ukrayna ve Polonya’da birçok renkli etkinlik ile başladı!
Bu heyecan kaçar mı? Biz de uçağımıza atlayarak İtalya-İngiltere maçını izlemek için renkli ve dolu dolu geçen maceramızı yaşamak için yola çıktık!
Renkli Maceramızı Yaşadığımız Kiev
Renkli macera deyince; yüzleri boyalı taraftarlar ve onlara uyum sağlayan etrafta koşturan Ukraynalıları örnek verebiliriz. Aslında bu taraftarlar; çılgınlıkları, sarhoşlukları ve renkli yüz boyalarıyla içlerinden ne geçiyorsa onu yaşamaktan acayip keyif alan bir topluluk.
Her yerde eğlenen ve şarkı söyleyen bu esnada da birbirine çok saygılı davranan bu taraftar topluluğu ile Euro 2012 atmosferini dolu dolu yaşamak ise çok kolay!
Yeri geliyor yüzünü boyuyorlar, yeri geliyor çılgınca bayrağını sırtına atıp oradan oraya koşturuyorlar!
Tabii ki Kiev sadece futboldan ibaret değil bir o kadar da etkileyici şehir!
Kiev ve Eski Sovyet Bloğu
Kiev eski Sovyet Bloğunun izlerini derinden taşıyan bir şehir. Dev yolları ve binaları ve Sovyetler Birliğinden kalan sanat eserleri de her adım başında duruyor.
En güzel yanı da oraya seyahat etmenin vizesiz olması!
Şimdi bizim turumuz nasıldı? Turumuza Kiev’e indikten sonra rehberimizin bizi karşılaması ile Havalanından otobüsle yola çıkarak başladık. İlk durağımız dostluk anıtını ziyaret etmek oldu. Rusya ile Ukrayna arasındaki birleşmeyi simgeleyen bu anıt gerçekten çok etkileyiciydi.
Sonrasında Kiev’deki ünlü savaş müzesini ve renkli renkli boyanmış silahların olduğu bölümü gezdik. Hem eğlenceli hem de etkileyici olan bu alanda birçok eğlenceli anımız da oldu. 🙂

image

Akşamında da Avrupa Kupası için Kiev’de kurulmuş alanda yüzlerimize boya sürerek stada doğru yola çıktık. İnanılmaz bir atmosfer eşliğinde İtalya ve İngiltere maçını büyük bir keyifle izledik!

image

Avrupa kupasındaki taraftarların eğlencelerinden (özellikle İngilliz holiganların çılgınlıkları!) Sovyet Bloğunun etkileyici tarihine kadar Kiev maceramız gerçekten çok etkileyici ve bir o kadar da eğlenceliydi!
Kiev’in de kesinlikle gezilmesi ve görülmesi gereken muhteşem bir yer olduğunu gördük!
Hayatı gerçekten hissederek bütün renkleriyle yaşamak için mutlaka gezin ve farklı deneyimler yaşayın. Hayatın tadı bu şekilde çıkıyor!

Submit a Comment

18 − four =