Image
Top
Menu
5 Mart 2015

MAC’de İş Çıkışında CrossFit Antrenmanı

MAC'de İş Çıkışında CrossFit Antrenmanı
Spor Salonu deyince akla birçok farklı mekan geliyor. Hepsinin kendine göre öne çıkan yanları, artıları ve eksileri var. Mars Entertainment Group’un kurduğu Mars Athletic Club başlı başına adı en çok öne çıkanlardan. Geçen gün Kanyon şubesinde basketbol sahasında maç yapma ve fitness alanında çalışma fırsatı buldum.
Şimdi kısa adı MAC olan bu güzide spor salonumuz neyin nesidir? Şubeleri nerelerde vardır?
MAC ilk açıldığında yeni bir soluk getirme heyecanı ile açılmış tertemiz, nezih, yep yeni aletleri olan ve sağlam üye profiline sahip bir salon. Mars Athletic Club’ın lüks segmenti olarak geçiyor. Mac Fit de daha uygun fiyatlı olan alternatifi. MacFit’in de kalite olarak en az MAC kadar iyi olduğunu belirttiler, ilk fırsatta orayı da göreceğim.

CrossFit ve Mac

Detay’a inmeden, şubeleri nerede?
İstanbul’da sadece Avrupa yakasında yerleşmiş olan bu zincirin Kanyon, G- Mall ve Bebeköy’de şubeleri var. Söylentilere göre bir de Zorlu Center’da açılacak. Mac Kanyon’un konumu ve metroyla kolay ulaşımı nedeniyle algımda hep yüksek bir yeri olmuştur. Bebeköy yüksek hava parası alarak üye profilini kısıtlayan çok özel lüks bir spor salonu. G-Mall ise ulaşımı daha zor olup daha nezih bir alan.
Kanyon Mac’deki deneyimimden bahsedersek. Kapısından girdiğiniz anda modern bir mimarı ile tasarlanmış giriş
salonunda ahşap masalarla antrenman yapma hissi yaşatan bir bölüm karşılıyor. Turnikelerden geçtikten sonra üçüncü katta bulunan soyunma alanına geçiyorsun. Soyunma odaları üye sayısının fazlalığı nedeniyle kalabalık olmakla beraber boş dolap bulunabiliyor. Asma kattan eşyaları bıraktıktan sonra fitness alanınına merdiven vasıtasıyla iniliyor.
Asma kattan kuş bakışı bakınca görünen alan şu şekilde 🙂
MAC'de İş Çıkışında CrossFit Antrenmanı
Crossfit antrenmanıma başlamadan önce ısınmak için basketbol ile antrenmanıma başlıyorum. Basket sahası gördüklerim arasında en iyilerinden, sağlam bir oyuncu kadrosu var maçlar gerçekten çok keyifli geçiyor. Ayrıca çok da rekabetçi bir ortam var. İnsanlar gerçekten de saygı çerçevesinde kazanma hırsı ile oynuyor. Sonuç olarak da basketten zevk alıyorsun 🙂 .
Isındıktan sonra serbest ağırlık bölümüne geçip antrenmanıma başlıyorum. Aletler biraz eskimiş ve kalabalık nedeniyle aradığın ağırlığı bulmak biraz zor. Programımda yazılı olan çalışmalar yarım saat kadar sürüyor.

CrossFit Ne Zaman Yapılır?

İş çıkışı CrossFit’i özellikle çok tavsiye ederim. Kesinlikle fitness dalında doğru tercih!
Antrenmanımı bitirdikten sonra Sauna keyfi ve duş ile Kanyon Mac’deki antrenmanımı tamamlıyorum. MAC kesinlikle Avrupa yakasında denenmesi gereken bir Spor Salonu. Kaliteli ekipmanlar, modern ortamı ve sağlam kadrosu ile denenmeli! MAC yoksa MacFit’lerde çok uygun fiyatları ile spor için iyi alternatifler. Denemek için de bir süre ücretsiz katılım sağlıyorlar. Spor salonuna üye değilsen mutlaka denemelisin!
MAC Hakkında Detayli Bilgi : http://www.marsathletic.com/

Submit a Comment

5 × five =