Image
Top
Menu
18 Ocak 2016

Kurumsaldan Ayrılık, Dünyayı Gezmek ve Kendi İşim

Kurumsaldan-Ayrılık-Dünyayı-Gezmek-ve-Kendi-İşim

Girişimcilik ve iş kurma ya da dünya turuyla ilgili kurumsal hayattayken hayalleriniz olur. Nisan 2015’te kurumsal hayattan ayrılıp dünyayı gezerken (Dünya turumun ilk bölümü olan Uzak Doğu turu) de aklımdan çıkmayan düşünce de iş kurmak için neler yapmak gerektiğiydi. Zorlu olsa da bir o kadar keyifli olan bu yolculukta geriye baktığımda küçükte olsa bir şeyler başardığımı ve hayallerimi gerçekleştirdiğimi görmek çok büyük mutluluk veriyor. 🙂
Daha önceki yazılarımda seyahatimden sonra kendi işimi nasıl kurduğumdan ve iş kurmak için neler yapmak gerektiğinden bahsetmiştim. 🙂 Kendi işimi kurduktan sonra iş hayatında ilerlerken yaşadığım tecrübelerimi sizinle paylaşmak istiyorum 🙂 Umarım hayatınıza küçük de olsa bir güzellik katma imkânı bulurum.

Girişimcilik ve İş Hayatı

Kendi işinde başarıya ulaşmak için en net yapmanız gereken iş hayatında insanlarla olan ilişkilerinize çok önem vermeniz ve çok çalışmanız gerektiğidir.
Çevrenizde güvendiğiniz ve kapasitesine inandığınız kişilerle yeni işlere girmek için görüşürsünüz. Sizi destekleyen aileniz ve arkadaşlarınız ile de yeni iş imkanlarına sahip olursunuz. Başarmak istiyorsanız da her şeyi en detayına kadar hazırlamaya çalışırsınız. Çok çalışırsınız 🙂 Hatta o kadar çok çalışırsınız ki arkadaşlarınız sizi Cumartesi akşamı aradığında çalışıyorum diyebilirsiniz. Bu ise sizi zerre kadar rahatsız etmez 🙂 Çünkü bir hayalinizin peşinde koşuyorsunuzdur. Başarmak için daha çok çalışmak istersiniz ve çalışırsınız.

Kendi işini kurmanın zorlukları var mıdır?

Kesinlikle! Kendi işinizi ileriye taşımak için birçok zorluğu aşmanız gerekir. Girişimcilikte karşınıza çıkacak en büyük zorluk eğer çok yeni bir sektöre giriş yapmıyorsanız içinde bulunacağınız sektörde birçok şirketin bulunmasıdır.
Bu süreçte ilerlemek için bana en çok yol gösteren olgulardan biri İstanbul Erkek Lisesi’nden aldığım her şeyin en iyisini yapmaya çalışma içgüdüsü olmuştur diyebilirim. Her gün en iyisini yapmaya çalışırsınız. Yaptığınız işin sizinle iş yapan kişilere ya da şirketlere değer katması için uğraşırsınız. İş yaptığım kişilere ya da şirketlere bir değer katmıyorsam neden benimle çalışsınlar ki? Ben çalışmazdım diye düşünürsünüz. Her gün yeni bir şey öğrenmeye ve işlerinizi ileriye taşımaya çalışırsınız. Bu şekilde iş hayatında ilerlersiniz.
Kendi işinizde başarıya ulaşmak için birçok zorluğu aşmanız gerekecektir. İlerlerken ne kadar çok çalışırsanız ve ne kadar çok doğru adımlar atarsanız zorluklarla o kadar kolay başa çıkabilirsiniz.

Şu an neler yapıyorum peki?

Yeni Nesil Sosyal Medya Ajansı olan Jenerasyon Z ile sosyal medya içerik ve reklam yönetimi, kreatif kampanya fikirleri, SEO danışmanlığı ve web&mobil uygulama tasarımlarıyla markaların bilinirliğinin, sosyal medya ulaşımının ve satışlarının arttırılması için çalışmalar yapıyorum.
Kendi girişimimiz olan Kehribar Sepeti ile de annelerin bebeklerinin diş ağrılarını azaltmak için tercih ettiği Baltık bölgesinden gelen Kehribar Bebek Diş Kolyeleri ve Kehribar Kolyeleri ürünlerinin satışını yapıyoruz.
Hayallerin peşini bırakmamak kesinlikle çok önemlidir. Gerçek olmaya başladıklarında her şey büyülü olur. Sonraki yazımda işleri geliştirmek için yaptıklarımdan bahsedeceğim. Size de bir yardımı dokunursa benim için ne büyük bir mutluluk olur.

Submit a Comment

three × one =