Image
Top
Menu
30 Temmuz 2017

Kişisel Gelişim’de Sporun Önemi

Kişisel Gelişim’de Sporun Önemi - FB

Kişisel gelişim ile başarılı olmak için neler yapmalıyız? sorusu için spor yapmak başarı yolunda atılan adımlarda en etkili kaynaklardandır.

Özellikle başarı hikayelerine baktığınızda hem kendi işini yaparak hem de kurumsal hayatta çok iyi yerlere gelmiş kişilerin günlük rutinlerinde her zaman spor bulunur.

Hayatta Başarılı Olmanın Yolları ve Kişisel Gelişim

Başarının sırrı birçok doğru kararın bir araya gelmesinde saklıdır. Başarılı olmak için atılan adımların sürekliliği, kararlılık, motivasyon, doğru adımların atılması için yapılan analizler sonucunda verilen kararlar gibi birçok etken bulunur.

Peki spor neden bu kadar önemli? Sporun önemli olmasının en büyük nedeni başarılı olmak için her zaman içsel bir motivasyona ve yüksek bir enerjiye sahip olmanın gerekliliğidir. Spor kendinizi kötü hissetseniz de güne biraz daha yüksek bir kararlılıkla başlamanızı, zorlukları biraz daha kolay aşmanızı, bir adım daha ileri atmanızı sağlar.

Haftada birkaç gün koşarak, evde ya da bir spor salonunda spor yaparak geçireceğiniz birkaç saat sizi ulaşmak istediğiniz hedeflere gitmek için gerekli motivasyon ve enerjiyi verecektir.

Kişisel başarı için hayatta ileriye atılan her adım önemlidir. Kazanmak Hırsı’nı izleyenler belki hatırlar. Son maç öncesi Al Pacino’nun ‘Doğru atılan bir adım kazanmak ve kaybetmek arasındaki çizgiyi belirler’ sözü aslında başarıyı çok güzel özetler. Spor sizin bu adımı atmanız için gerekli enerjiyi ve motivasyonu sağlar. Doğru adımı atmak için gerekli bilgi geriye kalır.

Kişisel Başarı’da Sporun Önemi

Spor için anlatılan her şey fazlasıyla doğruyu yansıtır. Instagram sayfamı takip edenler belki bilir. Haftada en azından 4-5 gün spora gitmeye çalışıyorum. Olumlu etkilerini de fazlasıyla görmekteyim.

Sağlıklı ve daha başarılı bir hayat için haftada en azından 2-3 gün spor yapmak gerekir. Sporu bir yaşam tarzı haline getirmek sabah uyandığınızda ne kadar zorlu bir gün sizi beklesede sizi bir adım önde tutar. Başarıya yaklaştırır.

Submit a Comment

6 + 19 =