Image
Top
Menu
14 Nisan 2015

İyilik Dolu Bir Dünya için #hayatinipaylas !

İyilik-Dolu-Bir-Dünya-için-hayatinipaylas
Uzun süredir hayalini kurduğum bir amacımı gerçekleştirmek için kariyerime ara veriyorum. Coca-Cola ve adidas’da uzun yıllar Pazarlamada çalıştıktan sonra hayatta farklı heyecanların peşine düşerek ilk ayağı Uzak Doğu olacak dünya turu hayalimi gerçekleştiriyorum.
Bir hikaye vardır belki bilirsiniz; bir çocuk sınava giriyor. Hoca sınavda tek bir soru olarak “Risk almak nedir?” diye soruyor. Çocuk boş sayfa verip “Risk almak budur hocam!” diyor. Hoca sınava 100 veriyor.
Para kazancını garantilemeden işi bırakmak, hayatını sıfırdan baştan çizmek ve bir hayalinin peşinden gitmek biraz da böyle. Hayata boş kağıt veriyorsun. Sonunda iyi olması için dua ediyorsun 🙂
Uzak Doğu seyahatime Çin’den başlayacağım. İki ay sürecek gezime Hong Kong, Filipinler, Endonezya, Tayland ve Japonya ile devam edip Türkiye’de sonlandıracağım.
Seyahatimle de Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG) ve iyilikpaylas.org ile bir kampanya başlatıyoruz. Sizlerin desteğiyle 50 Toplum Gönüllüsü Genç bir sene boyunca sosyal sorumluluk eğitimi alabilecek.
Seyahatim boyunca insanların hayatlarından kesitler paylaşacağım. Bu hayat akışlarını #hayatinipaylas hashtagi ve “İyilik dolu bir dünya için #hayatını paylaş!” sloganı ile paylaşarak insanları iyilik yapmak için harekete geçirecek bir farkındalık oluşturmak istiyoruz.
TOG yararına 7 ülkede yapacağım seyahatim boyunca çekeceğim fotoğrafların satışından, sizin de desteğinizle elde edilecek tüm gelir Toplum Gönüllüsü Gençler’in eğitimlerine ve çalışmalarına aktarılacak.
Gençlere dünyanın diğer ucundan destek verecek olmanın heyecanı ise tarifsiz 🙂
Nasıl bağışta bulunabilirim derseniz?
TOG ile ortaklaşa başlatılan kampanyada iyilikpaylas.org’un sitesinde bulunan TOG’un hesap numaralarına “Barış Tanzer & İyilik Paylaş” açıklamasıyla bağışta bulunabilirsiniz.
Bağış yaptıktan sonra info@tog.org.tr adresine iletişim bilgileriniz gönderirseniz,  TOG sizlerle tanışabilir ve bağış makbuzunuzu ulaştırabilir.
Sizler bu samimi insanlarla tanışırken ben de bu sırada seyahat yaptığım ülkelerden isimlerinize özel teşekkür notlarıyla fotoğraflar çekecek ve iyilikpaylaş.org’un sosyal medya hesaplarında yayınlayacağım.
#hayatinipaylas hashtagiyle yaptığım paylaşımlar dışında da Blog’umda da günlük olarak yaşadıklarımı ve anılarımı yazacağım.
Blog’umun adresi baristanzer.com Seyahatimi buradan da takip edebilirsiniz 🙂
50 gencin sosyal sorumluluk eğitimini karşılamak için başlattığımız kampanyaya desteğiniz iyilik dolu bir dünya için gerçekten çok önemli! Bağışta bulunamazsanız bile kampanyanın duyurulması için hayatlarınızdan kareleri Instagram’da #hayatinipaylas hashtagi’yle paylaşabilirsiniz! Türkiye’de belki küçük de olsa bir fark yaratabiliriz!
Seyahatim boyunca her zaman telefonum açık olacak! Görüşmek üzere!

Comments

  1. Julide

    Takipteyiz Kaptan!!

  2. Elif

    Ama Hindistan’a da gidin. Yerinizde olmak isteyen ne çok insan var. Amacınız harika. Tebrik ederim çok.

    • Çok teşekkür ederim 🙂 Hindistan bir dahaki yolculuğuma umarım 🙂

Submit a Comment

15 − 12 =