Image
Top
Menu
6 Aralık 2017

Instagram Hikaye ‘de Etkili Paylaşım Yapmak icin 8 Altın Kural

Instagram Hikaye Sosyal Medya’da kullanılmaya başladığı günden itibaren hızla kullanıcı sayısı arttı. 300 milyonun üzerinde aktif bir topluluğa çok kısa bir zamanda ulaştı. Instagram Hikaye‘yi daha etkili kullanmak çok kolay!

350.000’den fazla okunan ‘Instagram’da Etkileyici Bir Profil için 18 Altın Kural’ ve ‘Instagram’da Etkileyici Fotoğraflar için 9 Altın Kural’ yazılarımızda instagram fotoğrafları ve profillerini incelemiştik. Instagram Hikaye’lerde herkesin daha çok görmek isteyeceği, merak edip sana mesaj göndereceği instagramda hikaye paylaşma için alttaki adımları izleyebilirsin. Etkiliyici instagram hikaye eklemek göründüğünden çok daha kolay!

1- Bir Hikaye Anlat

Çok açık olsa da paylaşımlar profilinde oluşturduğun hikayeyi tamamlayan şekilde olmalıdır. Temana uygun fotoğraf ya da videolar paylaşmak takipçilerin tarafından daha çok beğenilecek ve etkileşim sağlayacaktır. Profilin seyahatler üzerine kuruluysa gittiğin yerlerle ilgili videolar ve fotoğraflar paylaşmak etkili olacaktır. Örnek olarak kendi kişisel Instagram hesabımın teması seyahat üzerine ve gittiğim yerlerden ağırlıklı olarak seyahatlerimde yaptıklarımla ilgili fotoğraflar ve manzara resimleri paylaşıyorum.

Instagram Hikaye - Baris Tanzer 1

2- Konum ve Hashtag Kullanımı ile daha çok Kişiye Ulaş

Konum ve hashtag ile paylaşım yapılan fotoğraf ya da videolar daha çok ilgi çekecek ve daha çok kişiye ulaşacaktır. Instagram Profilini kurarken bir tema üzerine hazırladıysan hashtag bu temaya uygun olmalıdır. Örnek olarak sporla ilgili bir paylaşım yapıyorsan #aslapesetme uygun bir hashtag olacaktır.

Instagram Hikaye - Baris Tanzer

3- Fotoğrafları Dikey olarak Paylaş

Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar Cep Telefonlarını kullanırken %94 oranında dikey olarak kullanmaktadır. Instagram Hikayelerini paylaşırken fotoğraflarını dikey olarak hazırlayarak paylaş.

4 – Anket Kullanımı Etkileşimi Arttır

İlgi çekici sorular sormak etkileşimi arttırır. Klişe sorular yerine paylaştığın hikayeyi daha etkileyici bir hale getiren soru sorulmalıdır. Anket kullanarak seninle ne kadar etkileşim kurulduğunu ölçebilirsin.

Instagram Hikaye - Baris Tanzer 4

5- Paylaştığın Fotoğrafların Arka Planına Götür

Samimi bir içerikle paylaşılan çekim arkası fotoğrafları ya da videoları her zaman ilgi uyandıracaktır. Fotoğrafların/videoların ve yaşananlar arasında bulunan perdeyi kaldır.

6- Soru ve Cevap için Canlı Yayın Yap

Uzmanlaştığın tema üzerine sadece fotoğraf paylaşmak yerine merak edilen sorulara zaman ayırarak aslında hesabın arkasında bir insan olduğunu gösterebilirsin. Bu şekilde daha içten ve samimi bir profil sahibi olursun.

8- Hikayelerinin Paylaşılmasına İzin Ver

Hikayelerinin arkadaşların tarafından paylaşılmasına ve yayılmasına izin vererek daha çok kişinin görmesini sağlarsın.Instagram Hikaye - Baris Tanzer 5