Image
Top
Menu
23 Şubat 2015

Mavrovo’da Donmuş Göl Manzarasıyla Kayak

Mavrovo'da Kayak
Dünyanın birçok yerinde saklı kalmış, keşfedilmeyi bekleyen güzellikler var. Kulaktan kulağa yayılan hakkında çok fazla okuyamayacağınız bakir yerler.
Mavrovo da masalsı bir bölge. Gündüz donmuş bir göl manzarasına karşı, gece ise ormanın içinde aydınlatılan pistten aşağı doğru kayak yapılan butik bir kayak merkezi.

Mavrovo Nasil bir yer?

Makedonya’da Üsküp’e bir buçuk saat mesafede olan Mavrovo, bakir kalan güzel yerlerden.

Mavrovo’ya Nasıl Gidilir?

Türk Hava Yollari ve Pegasus ile çok uygun fiyatlara uçulan bu bölge bir gölün yanına inşa edilmiş.
Oteller Türkiye’deki otellere göre çok daha uygun fiyatlı. Oranin en guzel oteli olan Hotel Bistra (gecelik oda fiyati 50 euro) pistin hemen yanında ve kaliteli bir otel.
Mavrovo’ya en rahat ve uygun ulaşım bir araç kiralayarak (2 gün 57 dolar) Üsküp havalimanından otoban üzerinden Mavrovo’ya gitmek.
Otobanı takip ettikten sonra Mavrovo çıkışından gölün olduğu bölgeye yola çıkılıyor.Otellerin önünde bulunan park yerine arabayı bırakıp otele gidiliyor.

Mavrovo Kayak

Pistler gündüz ve gece olmak üzere iki saat diliminde kullanılıyor. Gün ışığında pistler sabah 9’dan akşam 4’e kadar açık.
Mavrovo'da Kayak
Gece ise pistlerde akşam 7’den 10’a kadar kayılıyor.
Mavrovo da gece kayak
Kayak kiraları (iki gun 60 TL) ve SkiPass (İki gun 110 TL) ise Türkiye’den biraz daha uygun fiyata.
Yemeklerin ve içeceklerin çok uygun olduğu bu yerde gündüz göle karşı kayak da gece aydınlatma ile kayak da çok keyifli.
Ayrıca dağın arka tarafına doğru birçok güzel pist var. Özellikle dağın arkasındaki pistleri ve o bölgedeki Kafeyi tavsiye ederim.
Aksam için ise Sport Hotel’in yakınında bulunan barlarda ve restoranlarda vakit geçirilebilir. Cuma ve Cumartesi günleri buradaki barlarda partiler veriliyor. Biz oradayken Karayip Korsanı konseptinde bir parti vardı. Gerçekten çok eğlendik.
Mavrovo da gece hayatı
Hafta sonu için farklı güzel bir kayak merkezi görmek istenirse Mavrovo çok güzel bir tercih 🙂 .
Bu güzelliği mutlaka görün ve yaşayın!

Submit a Comment

five × 5 =