Image
Top
Menu
3 Mart 2015

Ormanlar içinde Adrenalin Dolu Bir Aktivite!

Land Rover ile Ormanlar içinde Adrenalin Dolu Bir Aktivite!
Hayatı nasıl hatırladığın hayatı ne kadar uzun yaşadığınla ilgili değil ne kadar seni heycanlandıran an olduğuyla ilgili. Heyecan içinde yaşamak, farklı aktivitelere katılmak ve deneyimler yaşamak bu hayatı dolu dolu yaşamak demek.
Adrenalin ile yaşamak bunlardan biri. Özellikle araba kullanırken. Araba kullanmayı hatta hız yapmayı seviyorsan katılabileceğin birçok aktivite var. Geçenlerde İzmit’te katılma fırsatı bulduğum Land Rover Deneyimi de kesinlikle etkileyici bir aktiviteydi.

Nasıl bir aktiviteydi?

Ehliyetin ile bu aktiviteye kayıt olduktan sonra İzmit Gürallar Sapanca’nın otoparkında kurdukları piste adım atıyorsun. Bu parkurda farklı zorluklarda engeller bulunuyor. Parkuru dolaştıktan sonra kendi kullanacağın aracı seçip bu engellere doğru yola çıkıyorsun.
Kullandığım araç Land Rover Discovery olarak geçen tamamen bu tip pist koşullarına uygun üretilmiş bir araçtı. Yerden yüksek ve çok güçlü bir motora sahip bu araçla çok rahatlıkla birçok yerde gidilebilir.
Land Rover ile Ormanlar içinde Adrenalin Dolu Bir Aktivite!
Aracı aldıktan sonra yanda bir eğitmen ile engellere doğru yaklaşıyorsun. Engeller sadece iki lastiğin yere değmesinden, kırk beş derecelik eğimli yükseltilere çıkmaya kadar birçok farlı zorluktan oluşuyor. Engellerin üzerinden geçerken de karşıdan bir kişi aracın boşluklara düşmemesi için elleriyle düz gelmen ya da sağa sola gitmen konusunda yönlendirme yapıyor.
Kesinlikle bu engellerin arasında en beğendiğim kırk beş derecelik açı ile 3-4 metre yukarı tırmandığım engeldi. Gerçekten motoru zorlayan bu engelde lastikler bir şekilde araya düşse çok büyük ve tehlikeli bir kaza atlatabilirsin. Neyse ki hiçbir sorun yaşamadan tüm engelleri atlattık.

Etkinlik sadece bu kadar mı?

Parkurdaki engelleri atlattıktan ve eğitmeni ikna ettikten sonra Sapanca Gölünün hemen yanında ormanın içinde bulunan off road pistine doğru yola çıktık. Ralli yarışlarını ya da off road’u seviyorsan bu pist kesinlikle denenmesi gerekenlerden. Havanın kararması ve yağmurun ormanın içindeki parkur alanını ıslatmış olması ile bu piste girerken etkileyici bir adrenalin akışı hissediyorsun.
Normal şartlarda bu piste çıkmadan önce parkurda bulunan kayaların yoldan kaldırılması gerekiyor ancak son dakika bu piste çıkmamız nedeniyle bu riski de göze alarak piste girdik.

Ralli sonrasında ne mi oldu?

Ormanın, su birikintilerinin ve küçük derelerin içinden Land Rover ile bir ralli yarışında gibi giderek hızlı bir şekilde parkuru tamamladık. Adrenalin dolu bu pistte gerçekten çok etkileyici anlar yaşadık.
Altta ormanın içinden geçerken çektiğim bir videoyu da paylaşıyorum 🙂 .

Hayatı yaşamak için birçok farklı aktiviteye katılmak ve deneyim yaşamak lazım. Hangi aktiviteleri sevdiğine göre de onların üstüne gitmek gerekir.
Land Rover Deneyimi özelinde ise bu aktiviteye katılma fırsatın olursa mutlaka yaşamalısın. Kesinlikle çok etkileyici bir tecrübe.
Detaylı Katılım Bilgisi : http://www.landroverexperience.com.tr/

Submit a Comment

5 × 2 =