Image
Top
Menu
5 Mart 2015

Heyecan Dolu Bir Aktivite Olarak Gece Mavrovo’da Kayak

Mavrovo gece kayak
Unutulmaz ve etkileyici anılar yaşamımız boyunca hatıralarımızda saklanan inci taneleri gibidir. Hayatımızı boşuna geçirmediğimizi derinden hissettiren ve sonucunda da mutlu olmamızı sağlayan küçük zaman dilimleridir.
Mavrovo’da gece kayağı da adrenalin dolu oluşu ve farklı oluşu ile unutulmazlar arasında yerini aldı. Ayrıca bu aktivite Türkiye’de belirli kayak merkezlerinde de yapılabiliyor.

Mavrovo Kayak

Mavrovo’ya geri dönersek :). Geçen yazımda bahsettiğim Makedonya’da bulunan Mavrovo kayak bölgesinde etkileyici bir kayak tesisi yapılmış. Uskup’e arabayla bir buçuk saat mesafede olan bu bölge kayak için çok uygun. En önemlisi de bu dağda gece kayağı yapılabilmesi.
Gece kayağı nedir?
Mavrovo’da akşam saat yedi gibi havanın kararması ile birlikte pistlerin aydınlatmaları yakılıyor. Gece pistlerde kayabilmek için ayrıca bir SkiPass alınması gerekiyor. Türkiye’ye göre az da olsa uygun fiyatları olmadı bu aktivitenin çekiciliğini de arttırıyor.
SkiPass’ını aldıktan sonra açık olan teleferiklerle gecenin karanlığında dağın tepesine doğru yol alıyorsun. En özel yanı da gökyüzünde bulut yoksa dağın tepesinde olduğun için yıldızların nefes kesen bir manzara sunması.

Gece Kayağı Nasıldı?

Teleferikle dağın tepesine ulaştıktan sonra görevlinin yönlendirmesi ile aydınlatılmış olan piste doğru kaymaya başlıyorsun. Sakın yanlış tarafa dönmeyin çünkü ay olsa bile ormanların arasından gecenin karanlığında kaymak hem tehlikeli hem de zor. Bu konuda biraz tecrübe edindiğimi söyleyebilirim.
Pistlerin aydınlatmaları kesinlikle yeterli. Pistler de gece kayağının keyfini çıkarmak için dağa gelen kayakçılarla dolu. Gece olması nedeniyle hafif karanlık da olsa çok keyifli. Altta dağdan inerken çektiğim video var 🙂 .

Kayak da değişik bir deneyim için Gece Kayağı harika bir aktivite. Türkiye’de de Palandöken’de yapılabiliyor. Fırsatınız varsa ve kayak da yeniliklere açıksan bu aktiviteyi kesinlikle tavsiye ederim.

Submit a Comment

17 − 3 =