Image
Top
Menu
7 Ocak 2015

Aile ve Yeğenle Karlar Altında Mangal!

Aile ve Yeğenle Karlar Altında Mangal
Yeğeninin peşinden koşacağını ona türlü türlü şaklabanlıklar yapacağını düşündün mü? İşin aslı düşünmedim. Ne kadar yanılmışım! Yeğenim Ege doğduktan sonra hayata bakışım nasıl da değişti!
Üç yaşını doldurmuş olsa da şimdi haftada bir ya da iki gün onu görmeyince kendimi resmen onun yanına nasıl gideceğimi planlarken buluyorum. Sonuçta onun dayısıyım, ona yol göstermem lazım! 🙂
İşin komiği ise gerçekte ne mi oluyor?
Ona yol göstereceğim derken küçük adam hem beni hem de tüm ailemi peşinden koşturuyor. Bir de hiç utanmadan her istediğini yaptırıyor. Tam bir paşa!
İlgilenmediğin zaman sinirleniyor, mutlu olunca gülmeye başlıyor. Şu halinde neyi nasıl yaptıracağını iyi biliyor. Hem de tüm aileyi bir araya toplayarak. Sayesinde son zamanlarda Ege’nin çevresinde de ailecek sürüyle aktivite yapar olduk!
En sevdiklerimden birini anlatayım…
Yılbaşında babama ne alalım diye ablamla kara kara düşünürken, babaya en yakışanın kocaman bir mangal olacağına karar verdik. Gidip bulabileceğimiz en büyük mangallardan birini mangal setiyle birlikte aldık. Bir metre çapındaki mangalı denemekte şarttı tabii ve aldığımız “baba” mangalını aileyi bir araya topladıktan sonra yakmaya karar verdik. Toplandıktan sonra etleri sucukları, közlenmiş patlıcanları pişirip mideye indirdik! O gün nasıl olduysa ailemleyken ve yeğenim ile oyalanırken saatlerin nasıl geçtiğini fark etmediğimi gördüm.
Aslında ailenle geçirdiğin her an o kadar değerli ki. Düşünsene küçüklüğünden itibaren senin yanında olan, en kötü anında bile seni hep destekleyen onlar. Yeri geliyor kendileri yemiyor içmiyor, sana yediriyor en beğendiği kıyafeti almak yerine sana istediğin kıyafeti alıyor.
Aslında hayatta doğumundan itibaren ömrün boyunca yanında olacak kişiler ailen, sonrasında da dostların!
Ege sağolsun, doğduktan sonra ailenin ne kadar önemli olduğunu ve yanlarından ayrılmaman gerektiğinini bize çarpıcı bir şekilde saflığı ile hatırlattı. İyi ki de doğmuş zeki ufaklık!
Unutma ailen seni büyüttü, kendinden önce seni gördü. Yeri geldi kendini göstermeden bir köşede senin mutluluğunun hayallerini kurdu, yeri geldi sen mutlu oldun diye bir köşede ağladı!
Hayatta gerçekten en içten mutluluğu hissetmek istiyorsan, ailenin yanında olmalısın. Onlar her an sana en saf şekilde sevgilerini verecektir.
Her hafta en az bir gününü onlara ayır ve ailenin yanında olmayı unutma!

Submit a Comment

ten + 7 =