Image
Top
Menu
15 Ocak 2015

Gerçek Dostlar ve Mutluluk

Gerçek-Dostlar-ve-Mutluluk
Dostlarla hayat gerçekten ayrı güzel. Dostluğu anlatmaksa bir o kadar zor. Gerçek dostluk çok zor bulunur, bulunması en zorlardandır.
Can Yücel sağolsun Dostları “Dostlar Irmak Gibidir” şiiri ile çok güzel tanımlar.
İnsanlar vardır; berrak pırıl pırıl bir deniz.
Boşa gitmez ne kadar güvenseniz.
Dibini görürsünüz her şey meydanda.
Korkmadan dalarsınız sizi sarar bir anda.
İçi dışı birdir çekinme ondan.
Her sözü içtendir her davranışı candan…
Bu yazıyı okuyunca gözünün önünden gerçek dostların geçer!
Hani bir huzur hissedersin yanındayken, işte öyle kişiler…Güvende hissedersin kendini sussan da seni anlar konuşsan da, hatta bazen bir bakış ile anlar. Bir yerde beraber otururken sessizliğin seni rahatsız etmediği kişilerdir. Senin yanında olmak için o anda senin mutlu olman için uğraşır durur.
Anlattıklarından bıksalarda seni dinlemekten sıkılmayanlar…En üzgün gününde sevgilinden ayrıldığında senin onunla ilgili anlattıklarından sıkılmazlar. Sen neden ayırldığını anlatırsın, yapamayacağını anlatırsın, güzel günlerini ve kötü günlerini anlatırsın. Sesini çıkarmadan dinlerler. Yeri gelir senin daha iyi hissetmen için susarlar yeri gelir ileride daha mutlu olman için acı olsa da gerçekleri söylerler.
Zor günlerinde mutluluğun için kendilerinden vermekten çekinmeyenler…İhtiyacın olduğunda senin yanında olmak onları mutlu eder. Ailedendir çünkü onlar artık. Başarın için yeri gerekir seninle fikir alışverişi yapar yeri gelir cebinde para olmasa da seninle paylaşır. Kendilerinden vermekten çekinmezler.
Yanındayken kendin olup mutlu olduğun kişiler…Herkesin garip tavırları vardır. Kötü esprileri vardır. Dostlarının yanında yaşadığın garipliklere güler geçersin. Seni sen olduğun için severler. Seninle sarhoş olurlar, sokakta yeri gelir şarkı söylerler, yeri gelir delilik yaparlar. Ancak kendin olduğunda mutlu olursun hayatta!
Dostlarınla yaşamak gerekir hayatı. Onlar için çabalamak ve onlarla hayatı mutlu yaşamak!
Kolay mıdır? Kesinlikle değil.
Yapılabilir mi? Kesinlikle Evet!

Submit a Comment

fourteen − 2 =