Image
Top
Menu
7 Nisan 2015

Bodrum Bodrum…

Bodrum - Cennet Koyu Sahil
Bodrum Bodrum…Türkiye’nin en güzel yerlerinden Bodrum sahillerine ve Bodrum koylarına sahip olan güzellik. En sevdiğim yerlerden Bodrum gümüşlük’de burada. Turkuaz denizleri, yemyeşil doğası ve tadı damağında kalan yemekleriyle ülkemiz kesinlikle cennetten kopmuş bir parça. Tatillerimde fırsat buldukça ziyaret ettiğim ve her gittiğimde huzur bulduğum yerlerden biri de Bodrum.

Kısaca bahsedersek…

Antik Çağlarda Halikarnassos olarak anılan bu şehir. Herodot tarafından ortaya atılan Antik Çağın Harikalarından biri sayılan Mausoleum’da Bodrum’da inşa edilmiştir. Yaşanan savaşlar ve depremler sonucunda yıkılan Mausoleum’un taşlarıyla Bodrum Kalesi yapılmıştır. Günümüze kadar gelişen bu şehir turistik olarak dünyanın en güzel koylarına ve kumsallarından birkaçına sahiptir. Gümüşlük’ten Yalıkavak’a kadar yazın ziyarete gidilmesi gereken etkileyici güzellikte yerleri vardır.
Bir masalsı yanı ise Bodrum’a aşkıyla tanınan ünlü romancı Halikarnas Bodrum Balıkçısı’nın da Bodrum’da yaşamış olması ve romanlarını burada yazmış olmasıdır. Bodrum Bodrum’da oradan gelir.

Bodrum’da nerelere gitmeli?

Doğasıyla ve deniziyle görülmesi gereken birçok güzelliği olan Bodrum’da en huzur veren yerlerden biri kesinlikle benim için Gümüşlük. daha çok mesken edindiği bu ilçe’nin denizinden sahilde bulunan restoranlarına kadar Gümüşlük Bodrum’un ruhunu yansıtan en güzel yerlerdendir. Kumsalına geldiğinizde sizi ilk önce sahilde bulunan kurutulmuş kabaklarla süslenmiş ağaçlar karşılar.
Bodrum-Gümüşlük-Sahil
Restoranlarında deniz mahsulü yemeğinizi yerken denizin verdiği o dingin havayı hissedebilirsiniz. Sahilde biraz daha yürüdükçe, Antik Çağlarda Myndos olarak adlandırılan şehrin kalıntılarının bulunduğu tavşan adasıyla karşılaşıyorsunuz. Günümüzde tavşanların yaşadığı bu adaya sahilden denizin içinde bulunan bir patika üzerinden yürüyerek ulaşılabiliyor.
Bodrum-Gümüşlük-Sahil-Tavşan-Adası
Bodrum sahillerinden Gümüşlük sahilini gezdikten sonra gün batımını izlemek için ziyaret edilmesi gereken yerlerden biri de Limon Kafe. Gümüşlük dağının eteklerinde kurulmuş olan bu Kafe hem atmosferi hem de manzarasıyla gerçekten çok keyif veren bir yer.
Bodrum-Gümüşlük-Limon-Cafe
Akşam saatlerinde içeceğinizi yudumlarken gün batımını izleyebilirsiniz. Akşamında da Gümüşlük sahilinde bulunan restoranlarda balığınızı yiyerek günün tadını çıkarabilirsiniz.

Bodrum Bodrum…

Bodrum’da en çok beğendiğim yerlerden biri de Bodrum koylarından Göltürkbükü’nde bulunan Cennet Koyu. Şimdilerde Mandarin Resort Bodrum’un kurulduğu bu koy Bodrum’un en güzel sahillerinden birine sahip.
Bodrum - Mandarin - Cennet Koyu
Hayattan keyif almak istediğinizde gidilmesi gereken yerlerden biri kesinlikle Bodrum. Muhteşem Bodrum sahillerinden denize girerken ya da kumsalda uzanırken kendinizi bulabileceğiniz bir güzellik. Yazın tatil ya da gezi planınızı yaparken mutlaka listeye almanız gereken bir yer.

Submit a Comment

three + ten =